Biz Kimiz

Hikayemiz

Bab-ı Hayat, hayat kapısı demek… bizi sağlıklı yaşama açılan kapıya getiren hikayenin bir kolu Dr. Burak Alptekin’in Marmara Tıp’dan mezun olup, Amerika’ya gitmesiyle başlıyor.
İşte kendi dilinden kuruluş hikayemiz.

Uzmanlık eğitimimi ABD’nin New Jersey eyaletinde Rutgers Üniversitesi bünyesindeki Robert Wood Johnson Üniversite Hastahanesi’nde de Anesteziyoloji konusunda tamamladım. Buradaki eğitimim süresinde insanların ağrı ile olan problemlerini çözmek, onlara daha güzel bir yaşam sürebilmeleri için yardımcı olmak fikri ve niyeti ile ağrı konusunda üst ihtisas yapmaya karar verdim. Üst ihtisas için ABD’nin Boston kentinde Harvard Üniversitesi’nin eğitim hastanesi olan Beth Israel Deaconess Üniversite Hastahanesi’nde önce Algoloji (Ağrı) konusunda ve bu programı tamamladıktan sonra da  travma ve cerrahi sonrası Yoğun Bakım konusunda üst ihtisaslarımı tamamladım. Yine Harvard Üniversitesi bünyesindeki bu hastahanede iki yıl öğretim üyeliği yaptım. Burada çalıştığım yıllar içinde yine ağrı konusunda hastalarıma faydası olacağını düşünerek Klasik  Homeopati ve Japon Akupunkturu konularında eğitimlerimi tamamladım. Bu eğitimler benim ufkumu genişletmekle kalmayıp hastalıkların  ve belirtilerinin kökenlerini daha derinden sorgulamam yolunda beni cesaretlendirdi. Aynı programdan meslekdaşlarımın teşviki ile özel bir cerrahi merkezinin kuruluşunda yer aldm ve orada girişimsel ağrı uzmanı olarak hizmet verdim. Bu süre içinde ağrı olarak adlandırılan olgunun, daha derinlerde ortaya çıkmış düzensizliklerin bir işareti olduğunu anladım. Lokal olarak bir ağrının iyi edilemeyeceğini, o ağrı yok edilse bile alttaki problemin kendisini bir başka şekilde gösterdiğini hem çevremde bu şekilde uygulamalar yapan meslekdaşlarımdan, hem de kendi hastalarımdan aldığım bilgiler ışığında şahit oldum. Gelen hastaların ağrı problemlerinin görünen sebeplerden daha derinde olduğu idraki ile hastalarıma daha faydalı olabilmek için Fonksiyonel Tıp konusunda Amerika’da ve dünyada Fonksiyonel Tıp konusunun öncüsü olan Institute for Functional Medicine’da eğitime başladım. Bu metod ile hastalıkların kök sebepleri üzerinden hareket ederek insanlara faydalı olabilme yönünde yeni bir bakış açısı kazandım. Aynı süre içinde buna benzer uygulamaların yapıldığı merkezleri araştırdım ve ABD’de Florida’nın Palm Beach kentinde bulunan Hippocrates Health Institute’daki dokuz Raw Food haftalık bir eğitim programına katılarak yöntemlerini öğrendim. Hippoctrates’de bulunduğum süre içinde derin hastalıklarından kurtulmuş birçok insan ile tanıştım ve ilk elden onların deneyimlerini dinleme fırsatı buldum.

Bu öğrendiklerim benim insanlara böyle bir yoldan yardımcı olabilmek için duyduğum isteği daha da kuvvetlendirdi ve girişimsel ağrı alanından ayrılarak Fonksiyonel Tıp alanına tam bir geçiş yaptım. Memleketimin insanlarıma faydalı olabilmek ve çocuklarımın kendi kültürümüzden kopmamaları için ailece Türkiye’ye taşındık. Burada can dostum ve bu vizyonu paylaştığım kardeşim Mehmet Ali Yıldız ile Bab-ı Hayat’ı kurduk. Resfleksoloji uzmanı ve Homeopati danışmanı eşim Selime SANCAR ile de sizlerin sağlıklı yaşama açılan kapıdan girerken  yanınızda olmayı hedefliyoruz.

 

Refleksoloji uzmanı eşim Selin Sancar Alptekin ve Dr. BURAK ALPTEKİN

CYBERSCAN

Piyasadaki diğer cihazlardan farklı olarak, Cyber Scan, vücuda dışarıdan hiçbir akım vermeden, bedende frekans halinde bulunan 150.000 sinyali (+150 grup sinyalini) tarayan bir cihazdır.  Akabinde bu sinyalleri analiz ederek, bağışıklık sisteminin anlayabileceği bir formatta vücuda geri bildirir. Genel sağlığın olumlu yönde desteklenmesini sağlar. Bu mesaj ile vücut, kendi kendisini iyileştirme potansiyelini harekete geçirir.

HOMEOPATİK HÜCRE TUZLARI

Hücre Tuzları hücrenin yapı taşını oluşturan moleküllerdir. 12 tanesi Dr. Schuessler tarafından sistematik bir tedavi formatında sunulmuştur. Bu mineral moleküllerinin eksikliği sonucu ortaya çıkan bulgular yüz, dil, diş ve ciltte tespit edilerek kişi için gereken homeopatik destek ürünlere karar verilir.

KIZIL ÖTESİ SAUNA

Dr.Brent A. Bauer 1966 yılından günümüze kadar kızıl ötesi saunanın kullanımı ve güvenirliliğini araştıran ve American Journal of Medicine de yayınlanan makalesinde, kızıl ötesi saunanın faydalarının yanısıra,bu teknolojinin çocuklar ve hatta hamileler için bile son derece güvenli olduğu sonucuna  varmıştır.

RAW FOOD (ÇİĞ GIDA)

Filizlendirilen baklagil ve tohumlarda A,B,C,D ve E vitaminleri vardir. Filizlendirilmeden tuketilenlere gore %800’e kadar daha cok vitamine sahiptirler. Proteinleri amino asitlerin ayrilmis halde oldugundan mide onlari kullanabilmek icin parcalamak zorunda kalmaz.

Destek verdiğimiz konular

Kronik ve Enflamatuar hastalıklar değişik isimler ile adlandırılsalar da kökte aynı sebeplerden kaynaklanırlar.

Uyguladığımız metodlarla vücudun iyileşme potansiyelini harekete geçirerek iyileşme yolunda destek oluşturuyoruz.

 • Hiper Tansiyon
 • Diyabet
 • Yüksek Kolestrol
 • Obezite
 • Baş Ağrıları / Migren
 • Kronik Kabızlık
 • Estetik ve Cilt sorunları
 • Mide ve Sindirim problemleri
 • Dikkat dağınıklığı ve Otizm
 • Nörolojik Hastalıklar
 • Depresyon
 • Fertilite ve Doğum desteği
 • Omurga ve Bel problemleri.
 • Detoks