BURAK ALPTEKİN

burak-alptekinDr.BURAK ALPTEKİN
Fonksiyonel Tıp , Ağrı Uzmanı, Yoğun Bakım Uzmanı, Anestezi Uzmanı

Tamamlayıcı tıp dallarında ise Homeopat ve Japon Akupunktur Uzmanı, 1. Seviye Reiki Master, Detox, Raw Food ve Beslenme Uzmanı.

1993 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra A.B.D.’de Rutgers Üniversitesi’nde Anestezi Uzmanlığını ve Boston’daki Harvard Üniversitesi’nde ise Algoloji ve daha sonra da Yoğun Bakım üst ihtisaslarını tamamladı. Harvard Üniversitesi’nde “Fellow of the Year” (Yılın Meslektaşı) ödülüne layık görüldü. Uzmanlıklarından sonra fakültede kalarak öğretim üyeliği yaptı. Daha sonra New Jersey’de Harvard’dan bir meslektaşı ile katıldıkları NJ Sport & Spine Center’da yıllarca Standart Modern Tıp metodlarıyla hastalarını tedavi etti. Aynı dönemde, kurucularından olduğu özel bir cerrahi merkezinde çalışırken, 2012 ve 2013 yıllarında “NJ’S TOP DOCTORS” (New Jersey’in Önde Gelen Doktorları) listesinde yer aldı.

Dr. Burak ALPTEKİN, Boston’da iken hastalarına daha da faydalı olabilmek için tamamlayıcı tıp alanlarına eğildi. Harvard’da Japon Akupunkturu eğitimini, yine Boston’da Reiki ve Klasik Homeopati eğitimini aldı. Florida’daki dünyaca ünlü Hippocrates Health Institute’da Raw Food ve Detox Eğitimcisi oldu. Colombia University (Online) Whole Foods and Nutrition Program’dan Beslenme Uzmanlık Eğitimi’ni, İstanbul’da Üsküdar Üniversitesi’nden ise Kupa ve Hacamat eğitimlerini aldı. Amerika’da başladığı sülük tedavisi (hirüdoterapi) uygulamalarını Türkiye’de de sürdürmektedir.

Bu arada hastalıkların kökenine inilerek iyileştirilmesini öngören Fonksiyonel Tıp konusunda uzmanlık eğitimi sürecine girdi. Uluslararası “Institute for Functional Medicine”ın ilk Türk üyelerinden biri olarak çalışmalarına devam etmektedir. Selime Sancar ile evlidir, dört çocukları vardır.