SELİME SANCAR ALPTEKİN

selimesancarEbe, Reflexoloji Uzmanı (İnfertilite  ve Doğum Refleksolojisi),  Homeopat (Schuessler Hücre Tuzları) ve İridoloji Uzmanı,  Callanetics egzersiz metodu eğitmeni, T-Tapp egzersiz programı uygulayıcısı, III. seviye Reiki Master.

1990 yılında Marmara Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Kanada’nın Montreal  kentindeki McGill Üniversitesi’nde  İslam Çalışmaları Bölümü’nde Master‘ını tamamladı. 1991 yılında Kanada’da  yaşarken  Refleksoloji  ile tanışıp, 1993’ten itibaren aktif olarak uygulamaya başlamıştır. 1999 yılında Dr. Burak Alptekin’ le evlenerek Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşti. Burada Callanetics egzersiz metodunun eğitmenlik sertifikasını aldı. Sonrasında  New Jersey Institute of Refleksoloji’de eğitim aldı. Aralıklarla I. ve II. seviye Reiki eğitimlerini tamamladı.

2005-2006 yıllarında Boston’da Teleosis School of Homeopathy’de Klasik Homeopati ve Schuessler  Hücre Tuzları eğitimini alıp uygulamaya başladı. 2014 yılında da İridoloji ve III. seviye Reiki eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’ye dönüş yaptı. Türkiye’de ilgi alanı olan çocuk ve kadın alanında çalışmaya devam etmek için 2015-2019 arası Haliç Univeristesinde Ebelik bölümünü okudu ve mezun oldu.